Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Cégbiztonság

Biztonsági irányítási rendszer és önellenőrzés – Zólyomi Zsolt
Egy biztonsági szervezet működtetése nem egyszerű feladat, ezért fontos, hogy kialakítsuk saját irányítási, vezetési rendszerünket, hogy erre tudjunk támaszkodni és viszonylag automatikussá tenni a működését, amelybe nem kell folyamatosan beavatkoznunk, hanem csak a rendszer által kidobott javítandó részekkel kelljen foglalkoznunk.

A humánbiztonság lényegi elemei – Zólyomi Zsolt
A biztonsági feladatkörünknek nem éppen a legnépszerűbb elemével foglalkozom a következőkben, a humánbiztonsággal. Szeretném bemutatni a humánbiztonság lényegét, hogy ezáltal még szakszerűbben tudjunk foglalkozni a kérdéssel és rá tudjunk világítani arra, hogy minden mindig szabályszerűen történjen a Vállalat és a dolgozók érdekében is. Ez a folyamat nemcsak a vállalatnak, hanem a dolgozóknak is segítséget tud nyújtani, védelmezni képes, azáltal, hogy időben jelzi a kockázatokat!

A biztonság elmélete és gyakorlata sorozat - Zólyomi Zsolt
Komplex biztonságmenedzsment.
Ebben a cikkben a komplex biztonságmenedzsment egyik értékes, követendő, amerikai  megközelítésével szeretnék foglalkozni, illetve vázlatosan bemutatni az általam elgondolt komplex  biztonságmenedzsment lényegét, felsorolni a legszükségesebb elemeit, melyek kidolgozásával  megvalósítható a megfelelő szintû, korszerû és hatékony biztonságmenedzsment.

A biztonság elmélete és gyakorlata sorozat - Zólyomi Zsolt
A biztonságmenedzsment Itthon napjainkban.
Ebben a cikkben a biztonságmenedzsment, hazai kialakulásának előzményeivel, gyökereivel,  lényegének értelmezésével, jelenlegi szintjével, a gyakorlatban megvalósuló irányaival, illetve a  jövőbeni kívánatos komplex szerepével szeretnék foglalkozni.

A biztonság elmélete és gyakorlata sorozat - Zólyomi Zsolt
Motozhat-e a vagyonőr?
- Beléptető rendszernél besurranás!
Afelvételek 3 napig őrizhetők! Miért?

Megvéd­hető-e a jö­vő irodája?
Egy is­mert fu­tu­ro­ló­gus, Ian Person által ké­szí­tett jö­vő­ku­tatási tanulmány szerint a jö­vő iro­dáiban az elektro­nikus eszkö­zök és nagy kapacitású adattáro­lók a legnagyobb veszélyforrások. A Canon megbí­zásából ké­szí­tett do­kumentum a jö­vő iro­dájának biztonsági fenyegeté­seit vázolja fel, amely szerint a tech­no­ló­giai kihí­vások mellett a tisztes­ségtelen, megvesztegethető emberek, valamint a figyelmetlen alkalmazottak to­vábbra is jelentős biztonsági veszélyforrást jelentenek.

Ve­szély­ben a céges informá­ciók
Egy nemzet­kö­zi ku­tatá s feltárt a a kü­lönböző orszá­gokra és kultú­rákra jellemző viselke­dési kocká­zatokat – a lét e­sít­ményekbe, illet­ve há­lózat okba történő jogosu­lat­lan be­hatolást ól a vállalat i informá­ciók szándékos kiszivá­rogtatá­sá­ig.

A céginformáció elkészítésének szabályai 2. rész
A pontos és objektív céginformáció beszerzéséhez, illetve a céginformációs jelentés elkészítéséhez elválaszthatatlanul  hozzátartozik a cégek valós anyagi helyzetének felmérése, megállapítása is.

A céginformáció elkészítésének szabályai 1. rész
A mai magyar gazdasági életben a pontos és objektív céginformáció beszerzése, illetve a részletes cégtörténet összeállítása jelenti az egyik leggyakoribb magánnyomozó- tevékenység, de az üzleti hírszerző munka kiindulópontját is. És ez nem véletlen, hiszen nemcsak a megbízó (általában gazdasági társaság) konkurenséről való informálódás piacgazdasági követelményét, így a mûködését tekintve fiktív, csak papíron létező fantomcégek, vagy azokban az úgynevezett stróman személyek kiszûrését  szolgálja, hanem tulajdonképpen ez képezi az alapját a későbbi korrekt és kölcsönös előnyökön nyugvó üzletkötések előkészítésének is. Tehát mindenképpen egyfajta döntés-előkészítő folyamat része, amelyhez valóban pontos és objektív információkra van szükség.

Tudnivalók az ügyfélazonosításról (Fogalmak, módszerek, lehetőségek)
Azt mondják, minden üzlet alapja a bizalom. Azt meg a gyakorlatból tudjuk, a biztonságos üzlet alapja az, hogy csak  magunkban bízhatunk. Mi az első kérdés, amit felteszünk, ha nem fizetik ki cégünk számláját, eltûnnek az árunkkal, a  hitelünkkel: KI VOLT AZ? A baj ott kezdődik, ha erre az egyszerû kérdésre sem tudunk válaszolni. Az okot az ügyfél-azonosítás munkafolyamatában kell keresni. Valamit nem jól csináltunk, pedig…

Kibernetikus zsenik a jó és a rossz oldalon
A hírszerzés szó hallatán az emberek többsége valamilyen politikai, gazdasági vagy katonai, de mindenképpen állami célokat szolgáló titkosszolgálati tevékenységre gondol, még akkor is, ha egy magánkézben lévő gazdasági társaságról kerül napvilágra, ipari kémkedést folytatott egy másik céggel szemben. Megjegyzem, ez a vélekedés a nemzetközi óriáscégek, közkedvelt szóhasználattal a „multik” vonatkozásában az esetek jelentős hányadában így is van, hiszen a titkosszolgálatok szívesen használják fel hírszerzési csatornaként a multinacionális társaságok szerteágazó gazdasági, kereskedelmi kapcsolatrendszerét. Az úgynevezett fedőszervezetek létrehozása pedig köztudomású tény.

Okmányvizsgálat az üzleti életben
SZEMÉLYAZONOSÍTÁS, ÜGYFÉL-AZONOSÍTÁS (szaktanulmány)

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet