Termékmonitor

Adat és információvédelem
Elektronikus jelzéstechnika (135)
Gépjárművédelem
Kommunikációtechnika
Mechanikus biztonságvédelem
Szolgáltatások
Tűzvédelem technika (5)

Létesítménybiztonság

Üzemanyagtöltő-állomások biztonsága – Zólyomi Zsolt
Többször hallani olyan sajtóhíreket, hogy fegyverrel, vagy fegyvernek látszó tárggyal kiraboltak egy töltőállomást, gépkocsival menekül a fizetés nélkül elhajtó személy, éjjeli órákban betörtek egy zárva tartó töltőállomásra, az ellopott áru értéke százezres, vagy milliós nagyságrendű, stb.

Túszként egy pénzintézetben
Konfliktuskezelés egy speciális szituációban
4. rész – Asztalos Tibor
"Kísérletet tettünk, hogy hajlandó-e beszélni velünk az elkövető. Megkérdeztük, hogy régóta házas-e? Ha azt a választ kaptuk, hogy igen, húsz éve, de élete legrosszabb döntése volt, akkor folytathatjuk úgy, hogy megkérdezzük, hogy hogyan szólíthatjuk."

Túszként egy pénzintézetben
Konfliktuskezelés egy speciális szituációban 3. rész
– Asztalos Tibor
Korábbi írásaimban már ejtettünk szót arról, hogy a csalót nem mindig a vagyoni haszonszerzés motiválja, lehetséges, hogy a játszma szerez örömöt, lelki kielégülést.

Túszként egy pénzintézetben
Konfliktuskezelés egy speciális szituációban 2. rész
– Asztalos Tibor
Abban az esetben, ha nem a túszejtés, és nem az ölés motiválja az elkövetőt, nyilvánvaló lehet a pénzszerzés, vagy akár valamilyen tény, sérelem, igazolása.

Túszként egy pénzintézetben
Konfliktuskezelés egy speciális szituációban 1. rész
– Asztalos Tibor
Képzelje el, hogy egyik kedd reggel besétál a lakhelyéhez legközelebb lévő bankfiókba, hogy pár apróságot elintézzen, azonban a reggel rengeteg meglepetést, és izgalmat tartogat az Ön számára.
Tekintsük át, hogy Ön mikor tekinthető áldozatnak, milyen jelekre kell odafigyelnie, mik a túlélés alapvető szabályai, hogyan kell viselkednie, hogyan kell tárgyalnia, hogy saját és társai túlélésének esélyeit növelje.

A létesítmények működtetésének kockázati alapfeltételei - Fialka György
Ahhoz hogy bármilyen értékteremtési műveletet megkezdhessünk, a végzendő folyamatok működésének ideális feltételeit meg kell teremtenünk. Ez létesítmény, eszköz, erőforrás, energiaszolgáltatás, és logisztika feladatai tekintetében, valamint ezek biztonságos működésének megteremtése mellett lehetséges csupán. Ezek bármelyikének veszélyeztetése a produktum előállításának, vagy az elvárt teljesítmény korlátozásának eredményét hozza magával, vagyis az ÉRTÉKTEREMTÉS folyamatának útjában áll.

A banki ügyfél-azonosítás anomáliái, bűnügyi aspektusai
és a paradigmaváltás lehetőségei
– Fialka György
A banki számítástechnikai rendszerek belső hálózatainak nagyfokú biztonsági szintje, szinte lehetetlenné teszi az illetéktelen hozzáférést, és ezen keresztül a számlafosztogatást. Ezért az ügyfélszámlák támadhatósága, csak a bemeneti adatok meghamisítása révén valósítható meg. Ennek egy lehetséges elkövetési formája, ha a számlakezelésre jogosult ügyfél szerepét egy csaló veszi át, aki megfelelően hamisított igazoló okmányok birtokában, az ügyfél ismeretéből, szokásaiból és az aláírás-hamisításból felkészülten, az ügyintézőt félrevezetve jut a számla kezelési jogához.

Korai temetni az ATM-eket
Hiába állítják sokan, hogy eljárt felette az idő, a készpénz szerepe globálisan még mindig kiemelkedő és ezzel párhuzamosan folyamatosan nő a bankautomaták száma világszerte és Magyarországon is. Kárpáti Balázst a Brink’s ügyvezető igazgatóját kérdeztük az ATM szolgáltatás jövőjéről.

Komplexen az informatikai központok biztonságáról
Cikkünkben az informatikai- és távközlési szolgáltatók, illetve a jelentős informatikai infrastruktúrával rendelkező szervezetek  komplex biztonsági kihívásait elemezzük. Ez a komplexitás a technikaiés élőerős vagyonvédelem, az információvédelem és a biztonságszervezés területeit foglalja magába.

Nö­vek­vő fi­ók­há­lózat – nö­vek­vő biztonság?
A bankbiztonság – a hihe­tetle­nül gyors üte­mű bankés biztonságtechnoló­giai változásoknak is kö­szönhe­tő­en – teljes átformáló­dás előtt/alatt áll. A 90-es évek ele­jének bankbiztonsága már a múlté. A bankfió­kok számának kezde­ti je­lentős nö­ve­ke­dését kö­ve­tő sztenderdek kialaku­lása, a privatizáció és nyu­gat-e­u­ró­pai/ame­rikai banki munkakultúra meghonosodása, ezzel párhu­zamosan a jogszabályi háttér lassú, de folyamatos alaku­lása, a biztonságtechnikai rendsze­rek számí­tástechnikai célhardverré változása, a szoftve­rek egyre kifinomultabbá válása, az optikai eszkö­zök és szoftve­rek hagyományos de­tektorokat megszégye­ní­tő alkalmazásai a „hősidők” (vagy ősidők) végét jelzik.

 

© Detektor Plusz    2010    Minden jog fenntartva.
powered by SiteSet